Leśniku! Zaktualizuj swoją licencję ArcGIS!

Wygasł Ci serwis licencji? Korzystasz z licencji ArcGIS starszej niż 10.7?

A może interesuje Cię nowa aplikacja desktopowa ArcGIS Pro lub udostępnianie danych w chmurze?

Jeżeli tak, to ta oferta jest dla Ciebie. Specjalna oferta Esri Polska dla jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych.

 Zamów ofertę

Program ArcGIS to popularne środowisko do tworzenia map używane przez ponad 70% nadleśnictw w Polsce, a także przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Dyrekcje Regionalne.

ArcGIS wspiera codzienne zadania leśników, takie jak tworzenie i aktualizacja Leśnej Mapy Numerycznej, wymiana informacji i danych między jednostkami, udostępnianie społeczeństwu informacji o lasach w tym edukacja leśna, czy pracę z danymi w terenie.

Szczegóły oferty

Szczegóły oferty

W ramach specjalnej oferty można zakupić aktualizację (wznowienie serwisu) licencji ArcGIS Desktop Basic w bardzo atrakcyjnej cenie. Każda zaktualizowana licencja objęta jest rocznym serwisem zapewniającym polską pomoc techniczną, aktualizację do najnowszej wersji, jeśli taka zostanie wydana, oraz możliwość korzystania z ArcGIS Online. Dodatkowo użytkownik ma możliwość pracy z nową aplikacją desktopową ArcGIS Pro.

Oferta obowiązuję do końca grudnia 2021 roku i obejmuje wszystkie posiadane przez jednostki Lasów Państwowych licencje pojedyncze ArcGIS Desktop Basic, których serwis jest nieaktywny co najmniej 18 miesięcy.

Symbolizacja LMN w ArcGIS Pro

Symbolizacja LMN w ArcGIS Pro

Wychodząc naprzeciw potrzebom, do nowej aplikacji ArcGIS Pro przygotowana została symbolizacja Leśnej Mapy Numerycznej zgodna z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Udostępniana będzie ona w ramach aktywnego serwisu licencji, zatem każda jednostka LP, która spełni to wymaganie będzie mogła korzystać z symbolizacji LMN w aplikacji ArcGIS Pro.

Szkolenie ArcGIS: Zastosowanie w leśnictwie

Szkolenie ArcGIS: Zastosowanie w leśnictwie

W naszym katalogu szkoleń pojawiła się nowa pozycja, przeznaczona przede wszystkim dla pracowników Lasów Państwowych, którzy chcieliby zapoznać się z aplikacją ArcGIS Pro oraz ArcGIS Online i mobilnymi aplikacjami terenowymi. Dwudniowy kurs ArcGIS: Zastosowanie w leśnictwie ma na celu przeprowadzić Państwa przez przykłady wykorzystania ArcGIS Pro w analizach danych leśnych, a tym samym wprowadzić w tajniki ArcGIS Pro i udostępniania danych z wykorzystaniem ArcGIS Online. Więcej informacji znajduje się na stronie www.esri.pl/szkolenia

ArcMap

ArcMap

ArcMap to rozwiązanie używane w Lasach Państwowych od ponad 15 lat. Jest wykorzystywane do edycji danych, aktualizacji Leśnej Mapy Numerycznej i tworzenia map leśnych. Posiada dodatkowo również funkcje analityczne.

Więcej …

 

ArcGIS Pro

ArcGIS Pro

ArcGIS Pro to nowoczesna, aplikacja typu desktop wykorzystująca środowisko 64-bit, co pozwala na szybkie przetwarzanie dużej ilości danych wektorowych i rastrowych. Poza funkcjonalnością ArcMap, posiada wiele nowych narzędzi i bardziej przyjazny użytkownikowi interfejs. ArcGIS Pro jest dostępne w ramach licencji ArcGIS Desktop i można z niego korzystać na tej samej maszynie co ArcMap.

Analiza inwestycji liniowej w ArcGIS Pro – demo nt. wyznaczania powierzchni wyłączonej z produkcji leśnej na podstawie wydzieleni LMN i projektowanego przebiegu sieci energetycznej.

Więcej …

ArcGIS Online

ArcGIS Online

ArcGIS Online to rozwiązanie w chmurze Esri umożliwiające udostępnianie map w Internecie, wygodne zbieranie danych w terenie i efektywną wymianę informacji między jednostkami. Pozwala na budowanie własnych aplikacji internetowych bez programowania.

Opracowanie aplikacji webowej – demo nt. przygotowania bez programowania aplikacji webowej z wykorzystaniem danych LMN za pomocą ArcGISOnline i Web App Builder.

Więcej …

Przykłady aplikacji

 • Turystyka leśna

 • Zgłoś problem

Przeczytaj na arcanagis.pl

 • Monitorowanie dynamiki wtórnej sukcesji leśnej

  Gospodarowanie przestrzenią oraz monitorowanie przemian zachodzących w otaczającym nas środowisku to temat niezmiernie ważny i aktualny. W nowoczesnym, zrównoważonym leśnictwie, zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym czy ochronie przyrody, zasobów naturalnych i krajobrazu coraz częściej stosowane są technologie geoinformatyczne.

  Przeczytaj …

 • Inwazja obcych w lesie

  Znamy wiele przypadków, kiedy obce gatunki roślin lub zwierząt zostały – celowo albo przypadkowo – wprowadzone do ekosystemów i zaczęły wyrządzać w nich znaczne szkody. Głośno jest ostatnio o barszczu Sosnowskiego – toksycznej roślinie sprowadzonej z Azji w celach pastewnych, której uprawa wymknęła się spod kontroli i zasiedla coraz większe obszary.

  Przeczytaj …

 • Jak wykorzystać technologię GIS, aby podejmować efektywne decyzje biznesowe

  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach jest jednym z pierwszych ośrodków leśnych, który zastosował narzędzia Esri do wspomagania realizacji swoich prac. Potrzebą, którą miało spełnić oprogramowanie systemów informacji geograficznej, było świadczenie usług na rzecz nadleśnictw, proste analizy danych przestrzennych, a przede wszystkim integracja danych pochodzących z różnych źródeł.

  Przeczytaj …

 • Narzędzia do automatyzacji rozwiązywania zadań dotyczących zarządzania LMN

  W nowoczesnym i zrównoważonym leśnictwie, zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym czy ochronie przyrody, zasobów naturalnych i krajobrazu coraz częściej stosowane są technologie geoinformatyczne. Monitorowanie zmian w pokryciu i użytkowaniu terenu to jeden z elementów obserwowania przemian zachodzących w środowisku, w którym zasadne wydaje się wskazanie możliwości automatyzacji i stosowania najnowszych technologii i geodanych.

  Przeczytaj …