ArcGIS 2׃ Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się wyłącznie w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Podstawowy

Czas trwania

3 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

3 300,00 zł

Podczas kursu uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do tworzenia, udostępniania oraz wykorzystywania informacji geograficznej w systemie ArcGIS. Dowiedzą się również, jak efektywnie przeglądać i przeszukiwać dane geograficzne, zarządzać nimi i analizować je. Uzyskają też informacje dotyczące tworzenia kompozycji kartograficznych. Kurs omawia techniki efektywnego udostępniania map GIS i zasobów.

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób, które posiadają podstawową wiedzę związaną z systemami informacji geograficznej, ale nie mają doświadczenia w pracy z systemem ArcGIS.

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się jak:

  • wykorzystać oprogramowanie ArcGIS do tworzenia map wysokiej jakości, na które składają się dane pochodzące z różnych źródeł;
  • organizować, tworzyć i edytować dane geograficzne;
  • zarządzać warstwami, nadawać im odpowiednią symbolizację, wyświetlać etykiety;
  • zaprojektować atrakcyjną kompozycję mapy;
  • analizować dane GIS i rozwiązywać problemy przestrzenne;
  • dostarczać mapy i wyniki analiz na wiele różnych platform i udostępniać je użytkownikom ArcGIS i innym osobom, które nie posiadają dostępu do narzędzi GIS.

Oprogramowanie

  • ArcGIS for Desktop  (Standard)
  • ArcGIS for Server Workgroup (Standard)
  • ArcGIS Online

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenie ArcGIS 1: Wprowadzenie do GIS lub posiadają wiedzę porównywalną. Jeśli szukasz kursu o podobnej tematyce prowadzonego na ArcGIS Pro, sprawdź ArcGIS Pro: Efektywne wykorzystanie narzędzi GIS.

Spis treści