ArcGIS Pro׃ Tworzenie skryptów w języku Python

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się wyłącznie w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Zaawansowany

Czas trwania

3 dni

Podręcznik

jęz. angielski

Koszt szkolenia (netto)

3 300,00 zł

Pisz skrypty. Oszczędzaj czas. Automatyzuj prace.

Czas jest cenny. Dowiedz się, jak tworzyć skrypty usprawniające pracę w systemie GIS. Ten kurs uczy, jak uzyskać dostęp do środowiska Python w aplikacji ArcGIS Pro, obsługiwać standardowe zadania zarządzania danymi i automatyzować proces geoprzetwarzania. Nauczysz się technik dzielenia się swoimi skryptami, aby były łatwo dostępne zarówno w aplikacji ArcGIS Pro, jak i poza nią.

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest dedykowany analitykom GIS, specjalistom przetwarzającym dane przestrzenne i innym użytkownikom, którzy chcą zautomatyzować pracę w aplikacji ArcGIS Pro. Osoby korzystające z aplikacji ArcMap mają do dyspozycji podobny kurs Wprowadzenie do tworzenia skryptów w języku Python.

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się jak:

  • stosować reguły składni języka Python, techniki obsługi błędów i sprawdzać poprawność narzędzi, aby tworzyć niezawodne skrypty w aplikacji ArcGIS Pro.
  • używać list i pętli do powtarzania zadań geoprzetwarzania w skrypcie, w celu utworzenia wydajnego, powtarzalnego procesu wykonywania prac.
  • używać kursorów, aby uzyskać dostęp do danych geoprzestrzennych, edytować atrybuty oraz tworzyć i modyfikować obiekty.
  • tworzyć pakiety geoprzetwarzania i niestandardowe narzędzia skryptowe, w celu udostępniania swoich skryptów w języku Python innym użytkownikom oprogramowania ArcGIS.

Oprogramowanie

  • ArcGIS Pro (Standard lub Advanced)
  • ArcGIS 3D Analyst
  • ArcGIS Spatial Analyst

Wymagania i zalecenia

Wymagane jest ukończenie kursów ArcGIS Pro: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub Migracja z aplikacji ArcMap do ArcGIS Pro, albo posiadanie wiedzy porównywalnej.
Zakłada się także pewną znajomość języka Python i podstawowych pojęć programowania. Osoby, które nie wiedzą nic o języku Python powinny przed rozpoczęciem zajęć ukończyć bezpłatny kurs Python dla każdego – Python for Everyone.

Spis treści