ArcGIS Pro׃ Wprowadzenie do systemu GIS

zapisz się na szkolenie

Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się w formie zdalnej (do odwołania). Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.

Poziom

Podstawowy

Czas trwania

2 dni

Podręcznik

jęz. polski

Koszt szkolenia (netto)

Odkryj potęgę przestrzeni.

Poznaj podstawowe pojęcia leżące u podstaw technologii GIS i danych geograficznych. Na tym kursie zdobędziesz doświadczenie w korzystaniu z map GIS do wizualizacji i eksploracji obiektów w świecie rzeczywistym; w analizowaniu danych, w celu znalezienia odpowiedzi na pytania i tworzenia nowych informacji oraz w udostępnianiu map, danych i innych zasobów, aby były łatwo dostępne w całej firmie/instytucji.

Dla kogo jest kurs?

Kurs prowadzony jest w oparciu o aplikację ArcGIS Pro. Użytkownicy posługujący się aplikacją ArcMap powinni zapisywać się na kurs o podobnej tematyce – ArcGIS 1: Wprowadzenie do GIS.

Cele

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się jak:

 

  • Identyfikowanie odpowiednich danych do obsługi projektów tworzenia map.
  • Tworzenie mapy, dodawanie do niej danych i symbolizowanie obiektów geograficznych na mapie.
  • Udostępnianie danych, map i innych zasobów w portalu instytucji/firmy.
  • Wykonywanie analiz przestrzennych, w celu uzyskania szerszej informacji o obiektach mapy w obszarze zainteresowania.

Oprogramowanie

Esri Polska zapewnia w trakcie szkolenia dostęp uczestnikom do następującego oprogramowania:

 

  • ArcGIS Pro 2.4 (Basic, Standard lub Advanced)
  • ArcGIS Online

Wymagania i zalecenia

Kurs przeznaczony jest dla początkujących użytkowników oprogramowania ArcGIS Pro, którzy nie mają żadnych doświadczeń z oprogramowaniem ArcGIS. Wymagane jest tylko minimalne doświadczenie w użytkowaniu oprogramowania Windows do podstawowego zarządzania plikami i ich przeglądania.

  • ArcGIS Pro
  • ArcGIS Online

Spis treści